یخچال فریزر

یخچال فریزر ها نیز مانند لوازم دیگر نظیر ماشین لباسشویی و تلویزیون جز مهم ترین وسایل یک خانه می باشد و در کل می توان گفت که بدون یخچال فریزر نمی توان زندگی کرد پس باید در خرید یخچال تمامی نکات مهم را رعایت کرد.امروز کارشناسان فروشگاه اینترنتی یکنام موارد مهم و کاربردی را در خرید یخچال برای شما قرار داده اند تا بتوانید یک خرید لذت بخش را به نسبت قیمت یخچال هایی که در پایین قرار داده ایم انجام دهید.پس با ما همراه باشید.

یخچال فریزر به انواع مختلفی تقسیم می شود که عبارتند از :

  • ساید بای ساید
  • یخچال فریزر دو قلو
  • یخچال فریزر کوچک ( مینی )
  • یخچال در فرانسوی
  • یخچال فریزر بالا پایین

همانطور که می بینید برای سلیقه های مختلف و همچنین نیاز شما عزیزان انواع مختلفی از یخچال فریزر وجود دارد.اما باید همیشه یخچالی را انتخاب کنید که برای احتیاجات شما جوابگو باشد.

 

گنجایش و ابعاد یخچال یخچال فریزر

برای خرید یخچال فریزر چیزی به نام فوت را حتما شنیده اید. اندازه هر یخچال با فوت نامیده می شود.اما بیایید ببینیم اصلا این فوت یعنی چی ؟ امروز برای شما با مثالی اصطلاح فوت در یخچال را ذکر خواهیم کرد که بتوانید حداقل تصویری از فضای یخچالی که قصد خرید ان را دارید داشته باشید.

در ابتدا باید گفت که منظور از فوت یعنی فوت مکعب که حالا این فوت مکعب برابر است با ۲۸ لیتر که البته عدد دقیق ان ۲۸.۳۱۶۸ می باشد. تا اینجای گفته های ما که خیلی مشخص بود اما باید بدانید که هر لیتر دقیقا یک مکعب ۱۰ در ۱۰ در ۱۰ می باشد.

پس همانطور که در بالا گفته می توان اینطور استنباط کرد که یک فوت مکعب برابر است با ۲۸ لیتر;

که طبق اینکه گفته شد هر لیتر هم برابر است با یک مکعب ۱۰ در ۱۰ در ۱۰ پس می توان گفت که

یک فوت مکعب برابر است با ۲۸ مکعب ۱۰ در ۱۰ در ۱۰

پس به عنوان یک مثال در نظر داشته باشید که اگر به دنبال خرید یخچال ۳۴ فوت هستید به این معنا می باشد که در این یخچال ۳۴ فوت شما می توانید ۹۵۲ مکعب ۱۰ در ۱۰ در ۱۰ را جای دهید ( فرمول = 34x28 )

همانطور که اندازه مشخص شد پس طبق ان و دیدن فضای داخل یخچال ها می توانید یک خرید خوب را انجام دهید.

اما حالا باید به سراغ این برویم که اصلا تفاوت ساید بای ساید با یخچال فریزر های دیگر در چیست و ببینیم اصلا با توجه به توضیحات فروشگاه اینترنتی یکنام کدام مورد را برای خرید خود انتخاب نماییم.

 

ساید بای ساید

یخچال فریزر ساید بای ساید در این روزها جز پر فروش ترین مدل های یخچال به حساب می ایند و حتی در خرید جهیزیه ها هم طبق فروش فروشگاه یکنام ثابت شده که در خرید جهیزیه عروس بیشتر به سمت سابد بای ساید می روند.

ساید بای ساید به زبان ساده می توان نسخه ارتقا یافته یخچال فریزر دو قلو دانست اما نه همیشه.

در کل به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم که در خرید ساید بای ساید به اندازه ان توجه زیادی کنید چرا که اگر خودتان از نزدیک نگاهی به انها بیاندازید کمی به کوچک بودن فضای داخلی انها به نسبت دو قلوها پی خواهید برد . ضمنا بیشتر ساید های جدید دارای ابریزر و ابسرد کن و یخ ساز هستند که بسیار کارساز می باشد.

ساید بای ساید ها به دلیل اینکه دارای حجم کمتری به نسبت دیگر یخچال فریزرها هستند به همین دلیل پیشنهاد میشه از ظرفیت های بالا برای خرید استفاده کنید . البته مشکلی که وجود دارد قیمت ساید بای ساید می باشد چرا که قیمت بالای ساید نیز کار را سخت می کند که در صورت نداشتن مبلغ کافی باید به سراغ یخچال فریزر بالا پایین یا دو قلو رفت.

 

یخچال فریزر | یخچال بالا فریزر پایین

در این گونه یخچال ها همانطور که از نامش پیداست یخچال در بالا قرار دارد و فریزر در پایین.

اندازه این یخچال ها نیز کاملا مناسب یک خانواده متوسط می باشد و البته باز هم بستگی به ظرفیت ان که بر اساس فوت است می باشد.معمولا در این یخچال فریزرها اندازه یخچال بزرگ تر از فریزره که البته همیشه اینطور نیست.

سعی کنید که اگر از ان دسته افرادی از نیستید که زیاد با فریزر کار نمی کنید از این مدل ها که در اصل فریزر پایین است استفاده کنید. ضمنا قیمت یخچال مورد نیز کاملا مقرون به صرفه می باشد و برای اندسته از عزیزانی که به دنبال خرید یخچال فریزر بالا پایین کیفیت خوب که خحم کمی را هم در خانه اشغال کند همین یخچال فریزرها عالی نی باشد.

 

یخچال فریزر | یخچال پایین فریزر بالا

این یخچال فریزر نیز مانند قبلی ها می باشد با این تفاوت که در این ها همانطور که از نامشان پیداست فریزر در بالا قرار می گیرد و به شما پیشنهاد می کنیم که اگر از ان دسته از افرادی هستید که خیلی از فریزر استفاده می کنید حتما از از از این نوع یخچال ها استفاده کنید.

ضمنا همانطور هم که در قبل گفته شده این گونه یخچال فریزرها برای خانه های کوچک کاملا عالی می باشد و باعث می شود که هم حمل و نقل بسیار اسان تری داشته باشد و هم اینکه در خانه تان حجم زیادی را نگیرید و ضمنا قیمت یخچال مورد نظر بسیار مقرون به صرفه می باشد.

 

یخچال فریزر دو قلو

از دید ما یکی از بهترین یخچال فریزر ها , بخچال دو قلو می باشد چرا که دارای ظرفیت کاملا بزرگی می باشد. این مدل از یخچال ها مخصوصا برای خانواده های با تعداد جمعیت زیاد کاربرد دارد.همانطور هم که در یخچال فریزر ساید بای ساید گفته شد, ساید باید ساید ها نسخه پیشرفته تر در تکنولوژی و کمی هم زیباتر می باشند که البته یخچال های دو قلو خیلی شباهت به ساید دارند.

اما یک مورد را در نظر داشته باشید که اگر فضای خانه تان زیاد بزرگ نیست یا راه وله ساختمان تان به اندازه ای نمی باشد که بتوانید زیاد در ان حرکت ازادانه داشته باشید سعی کنید به سمت ساید بای ساید یا دو قلو نروید.اما اگر اینطور نیست دو قلو یکی از بهترین انتخاب های شما می باشد.

 

یخچال فریزر در فرانسوی

یکی از انواع یخچال فریزر همین در فرانسوی ها که در اصطلاج به انها فرنج دور گفته می شود که دارای ظرفیت و حجم کاملا قابل قبول و بزرگی هستند.همانطور که در تصویر زیر می بینید دو درب در بالای این یخچال قرار داره و معمولا هم دو درب در پایین یخچال به صورت کشویی قرار گرفته است.

قیمت یخچال فرنچ دور بالا می باشد و دلیل ان نیز به خاطر طراحی بسیار شیک و ظرفیت و حجم بالای ان می باشد. توصیه ما به شما این است که اگر دارای جمعیت کمی هستید اصلا به سمت این یخچال نروید چرا که این یخچال های فرنچ دور برای خانواده های پر جمعیت کاربرد دارد.

 

بهترین رنگ یخچال فریزر چیست ؟

شاید این سوال برای شما پیش امده باشد که بهترین رنگ برای یخچال چه می باشد.

 

یخچال فریزر سفید رنگ

رنگ سفید از اولین روزی که یخچال فریزر تولید شده است تا به الان یکی از پر فروش ترین رنگ ها می باشد و دلیل این مورد به خاطر موارد مختلفی است اما نظر ما این است که سعی کنید که اگر جز افرادی هستید که زیاد نظم ندارید و به تمیزی و سالم نگه داشتن وسایل اهمین نمی دهید یا اگر بچه کوچک دارید که زیاد دست به یخچال و وسایل میزند حتما از رنگ سفید استفاده کنید.

رنگ سفید اولا اینکه با تمامی رنگ های مختلف خانه شما ست خواهد شد و اصلا از این موضوع ترسی نداشته باشید . همچنین رنگ سفید دارای این مزیت می باشد که اگر خط و خش و یا زدگی روی یخچال ایجاد شود خیلی به سختی قابل دیدن می باشد.

البته باید توجه داشته باشید که اگر مثلا ۹۰ درصد وسایل خانه تان به رنگ نقره ای یا مشکی می باشد اصلا نباید از رنگ سفید استفاده کنید چرا که نظم و کلاس ظاهری خانه تان را خراب خواهد کرد.

ارزان ترین رنگ نیز در یخچال فریزر نیز , سفید می باشد.

 

یخچال فریزر نقره ای

دومین رنگ پر فروش یخچال فریزر, نقره ای می باشد. اگر وسایل خانه تان نقره ای می باشد حتما از این رنگ استقاده کنید.

رنک نقره ای رنگ حنثی می باشد و به همین دلیل به شما پیشنهاد می کنیم که از این رنگ در کنار رنگ های مشکی استفاده کنید که این مورد طبق تجربه های ما بر زیبایی خانه تان می افزاید.

ضمنا توجه داشته باشید که یخچال فریزر نقره ای گران تر از یخچال سفید می باشد.

 

یخچال فریزر تیتانیوم

تمام این موارد با رنگ نقره ای یکسان می باشد.اما خوب رنگ نقره ای در فروش بالاتر می باشد چرا که شاید از دید مردم دارای کیفیت رنگ برتری می باشد.

 

یخچال مشکی رنگ

اولا باید به این موضوع توجه داشته باشید که رنگ مشکی کمی بر نور خانه می کاهد و همچنین رنگ مشکی باعث کوچک تر نشان دادن فضای مورد نظر می شود.

اما منصفانه نیست که این را در نظر نگیریم که یکی از زیباترین رنگ های لوازم خانگی همین زنگ مشکی می باشد .حالت اینه ای رنگ مشکی در یخچال فریزرها زیبایی انها را دو چندان می کند.

اما مشکلات یخچال فریزر مشکی رنگ این می باشد که اثر انگشت روی انها به سرعت می ماند و یا کوچک ترین خط و خشی روی انها نمایان می شود.

پیشنهاد ما به شما طبق تجربه و روانشناسی رنگ ها این است که اگر می خواهید از یخچال مشکی رنگ استفاده کنید حتما در کنار رنگ هایی چون نقره ای استفاده کنید و همچنین نظر ما به شما این است که اصلا از یخچال فریزر مشکی و یا لوازم خانگی دیگر نظیر ماشین لباسشویی مشکی یا مایکروفر مشکی یا سرخ کن مشکی و غیره اصلا در خانه های با اندازه کوچک استفاده نکنید که همانطور که گفته شد فضای اشپزخانه شما را از حد معمول خود کوچک تر نشان خواهد داد.

 

رنگ های شاد و فانتزی

در این مورد ما نمی توانیم نظری بدهیم اما طبق تجربه ای که در این سال ها در ارتباط با مشتریان خود داشته ایم به این نتیجه رسیدیم که همیشه نقراتی که از رنگ های فانتزی در اشپزخانه خود استفاده می کنند بعد از یک مدت بسیار کوتاه از رنگ ها خسته می شود و حتی بعد از مدتی روی اعصاب ها انها تاثیر خواهد گذاشت.

باز هم نظر ما این است که اگر به دنبال خرید یخچال فریزر با رنگ های فانتزی و یا وسیله دیگری در اشپزخانه خود هستید حداقل از رنگ قرمز در وسایل استفاده نکنید که تاثیر منفی بر روی اعصاب شما خواهد گذاشت.

 

موارد مهم در خرید یخچال فریزر

مواردی که در زیر می نویسیم را حتما در نظر داشته باشید که اولا گول برخی از فروشندگان را در بازار نخورید و هم اینکه در هنگام خرید یخچال دچار سر در گمی نشوید بالخصوص اینکه قیمت یخچال فریزر ها در این روزها به قدری با تفاوت دارند که روزانه خیلی از مشتریان ما از این گلایه دارند که چرا به فرص مثال تمامی قیمت ها با هم یکسان نیست.

 

هزینه بالا برای خرید یخچال

برای خرید یخچال فریزر از نهایت مبلغی که می توانید هزینه کنید استفاده کنید چرا که این وسیله شاید در کل عمر شما ۲ الی ۴ بار عوض شود که از دید ما چون عمر زیادی خواهد کرد پی باید هزینه خوبی را هم برای ان کنار گذاشت.

 

فضای خانه و ابعاد یخچال فریزر

حتما در خرید یخچال فریزر دقت داشته باشید که اگر جای کمی در خانه دارید و یا راه پله هایتان کوچک است حتما از یخچال فریزر بالا و پایین استفاده کنید.

 

انتخاب درست

اگر تعداد نفرات تون کم می باشد و به فرض مثال برای یک عروس داماد نباید از یخچال فریزر دو قلو یا در فرانسوی استفاده کرد که البته متاسفانه به خاطر بحث تجملات خیلی از افراد اصلا به این موضوع توجه نمی کنند و مثلا برای دو نفر از یخچال در فرانسوی یا همان فرنچ دور استفاده می کنند.

اگر از دسته خانواده ها چر جمعیت هستید که خوراکی های زیادی هم برای نگهداری دارید سعی کنید به سمت یخچال های دو قلو یا ساید بای ساید های ظرفیت بالا یا یخچال فریزر های فرنچ دور بروید.البته اگر پول زیادی ندارید بهترین گزینه همان دو قلو می باشد که در کل نظر ما چه پول زیاد باشد و چه نباشد همان دوقلو به علت جادار بون می باشد که البته درب فرانسوی یا French نیز کاملا مناسب می باشد.

 

ابسرد کن

در حال حاضر خیلی از یخچال فریزر ها دارای ابسرد می باشند اما به این نکته توجه داشته باشید ابسرد کن ها یا همان ابریزها دو نوع هستند.

یک نوع از انها خودکار نیستند و شما باید به صورت دستی مخزن مورد نظرشان را پر کنید و نوعی دیگر انها به شیر اب وصل هستند. نظر ما به شما این است که اولا به سمت خرید یخچال ابریزر دار بروید چرا که باعث می شود که عمر یخچال شما بالاتر برود چون دیگر برای نوشیدن اب در طول روز مکرر درب یخچال را باز و بست نخواهید کرد و همچنین اگر می توانید به سمت خرید یخچال ابریز خودکار بروید که متصل به اب شهری می باشد.

البته باید به این نکته هم اشاره نمود که معمولا در یخچال های قیمت پایین تر این ابریزر ها خودکار نیستند.

 

یخ ساز

در برخی از یخچال ها ما شاهد یخ ساز نیز هستیم .باز هم در اینجا ما دو نوع یخساز داریم که اولین نوع ان اتوماتیک نمی باشد و مدل دیگر اتوماتیک است.

در مدل معمولی نیز قسمت یخ ساز در داخل یخچال می باشد و باید به صورت دستی تنظیم شود اما در یخچال هایی که یخ ساز اتوماتیک دارند این قضیه فرق می کند و بر روی درب تعبیه شده است و شما می توانید با زدن تنها یک دکمه یخ ها را یا به صورت حبه ای و یا به صورت رشته ای بگیرید.

نظر ما این است که اگر پول کافی برای خرید یخچال دارید حتما به سراغ یخچال هایی بروید که دارای یخ ساز اتوماتیک هستند که البته کمی قیمت انها بالاتر می باشد.

 

تکنولوژی و اپشن های روز در یخچال فریزر

همیشه چه در خرید یخچال و چه در خرید لوازم خانگی دیگر سعی کنید که به اپشن ها و تکنولوژی های به کار رفته در انها توجه کنید چرا که همین تکنولوژی ها باعث بالا رفتن کیفیت کارها انها خواهد شد.

به فرض مثال در ماشین لباسشویی ها ما شاهد فناوری هایی هستیم که واقعا می توانند لکه ها را با قدرت بیشتری از بین ببرند. به همین خاطر در یخچال ها هم همین موضوع صادق است و به شما پیشنهاد می کنیم که حتما تمامی موارد و اپشن های یک یخچال را در فروشگاه اینترنتی یکنام نگاه کنید.

نمایش 1 - 12 از 55 آیتم