مجوز وزارت صنعت و معدن

مجوز وزارت ارشاد

logo-samandehi

فیلتر محصولات

وضعیت
نوع صفحه نمایش
کیفیت صفحه نمایش
ارتباط بی سیم Wi-Fi

تلویزیون سامسونگ

تلویزیون سامسونگ در این سال ها توانسته است که بازار دنیا را در دست بگیرد به طوریکه که خرید تلویزیون سامسونگ در این چند سال اخیر به قدری بالا بوده که باعث شده که فروش تلویزیون سامسونگ در این سال ها رتبه اول را در دست بگیرد.

به همین خاطر فروشگاه اینترنتی یکنام تصمیم بر این گرفت که تمامی مدل های تلویزیون های سامسونگ را وارد انبار خود کند تا شما عزیزان بتوانید با خیال راحت یک محصول اورجینال و با قیمت بسیار عالی را خرید نمایید.کارشناسان فروشگاه اینترنتی یکنام بنا بر درخواست شما عزیزان تصمیم گرفت که موارد بسیار مهمی که شما عزیزان برای خرید تلویزیون سامسونگ احتیاج دارید را در این مطلب قرار دهد پس با ما همراه باشید تا بتوانید حداقل محصولات Samsung را بشناسید و ببینید اصلا حروفی که در مدل های سامسونگ به کار می رود و یا سال ساخت و ویژگی های انها به چه صورت می باشد.

 

سری ساخت تلویزیون های سامسونگ

 

اولین موردی که باید به ان اشاره کنیم سال ساخت و سری تلویزیون های سامسونگ می باشد.در انها اولین موردی که میبینید سایز ان می باشد که خیلی مشخص می باشد و به فرض مثال در مدلی مانند ال ای دی 55MU8990 عدد 55 نشانگر 55 اینچ بودن ان است.

اما در همین مدل باید ببینیم که سری ساخت ان چه می باشد.در نظر داشته باشید که اولین عدد تلویزیون های سامسونگ نشانگر سری ساخت ان می باشد یعنی در همین مدل MU8990 همانطور که می بینید اولین عدد مورد نظر 8 می باشد که به معنای این می باشد که این ال ای دی سامسونگ مربوط به سری 8 می باشد یا مثلا تلویزیون KU7970 همانطور که اولین عدد ان 7 می باشد پس از سری 7 سامسونگ می باشد.

خوب حالا که سری ساخت تلویزیون های سامسونگ را شناختید پس بهتر است بدانید که هر چه این اعداد بالاتر بروند از لحاظ کیفیت تصویر و قدرت و اپشن هم قوی تر می شوند.به فرض مثال ال ای دی 55MS9995 از تلویزیون 55MU7975 قوی تر می باشد چرا که تلویزیون اولی از سری 9 سامسونگ می باشد و تلویزیون دومی از سری 7 سامسونگ می باشد.

در زیر نیز ما تمامی سری های سامسونگ را به ترتیب قدرت انها قرار دادیم :

  • تلویزیون سری 4 سامسونگ ( پایین ترین سری سامسونگ - معمولا در سایز 32 اینچ فقط وجود دارد )
  • تلویزیون سری 5 سامسونگ ( سری مقرون به صرفه - دارای قیمت متوسط رو به پایین )
  • تلویزیون سری 6 سامسونگ ( سری مقرون به صرفه - این سری تماما اسمارت هستند - دارای قیمت متوسط می باشند و از سری 5 یک سر و گردن برتر هستند )
  • تلویزیون سری 7 سامسونگ ( سری نسبتا قوی سامسونگ - این سری سامسونگ مانند سری 6 سامسونگ همیشه جز برترین و پر فروش ترین تلویزیون های سامسونگ بوده اند - از سری 6 یک سر و گردن قوی تر می باشند )
  • تلویزیون سری 8 ( دارای تصویر برتر و عالی - دارای قیمت های نسبتا بالا اما به نسبت مشخصات دارای قیمت بسیار مناسبی هستند )
  • تلویزیون سری 9 ( تصویر بسیار پیشرفته و جز پرچمدارهای سامسونگ )
  • تلویزیون سری 10 سامسونگ ( با تلویزیون های سری 9 سامسونگ برابر هستند )

 

سال ساخت تلویزیون های سامسونگ

 

مورد بعد در مورد سال ساخت می باشد که در کل برای فهم این موضوع باید به اولین حرف به کار رفته در مدل ها نگاه کنید.فرض کنید مدل تلویزیونی M6970 می باشد که همانطور که میبینید اولین حرف این تلویزیون M می باشد که حرف M مربوط به سال 2017 می باشد و چنانچه تلویزیونی از این به بعد مشاهده کردید که با حرف M شروع شده بود یعنی مربوط به سال 2017 می باشد و یا به عنوان مثالی دیگر فرض کنید مدل تلویزیون KU7975 که با حرف K شروع می شود مربوط به سال 2016 می باشد و این جا هم اگر هر تلویزیونی را مشاهده کردید که با حرف K شروع شده بود یعنی به سال 2016 برمیگردد.

در نظر داشته باشید که طبق حروف الفبای انگلیسی هر چه این حروف جلوتر باشند یعنی جدیدتر می باشد.یعنی سری H از سری J قدیمی تر می باشد و یا تلویزیون های سری J از سری K قدیمی تر می باشند.

 

کیفیت تصویر تلویزیون سامسونگ

 

از موارد مهم دیگری که باید در خرید تلویزیون های سامسونگ در نظر داشته باشید کیفیت تصویر می باشد. چنانچه در مدل تلویزیون های سامسونگ حرف U را مشاهده کردید به این معنا می باشد که ان تلویزیون دارای کیفیت تصویر 4K Ultra HD می باشد که در اصل این حرف U مخفف تلویزیون های Ultra HD می باشد.به فرض مثال در تلویزیون MU8990 همانطور که میبینید حرف U به کار رفته که یعنی این تلویزیون دارای کیفیت تصویر 4K می باشد.اما اگر در تلویزیونی حرف U را مشاهده نکردید یعنی ان تلویزیون دارای تصویر Full HD می باشد.

 

تبصره :

تلویزیون هایی در سامسونگ وجود دارند که دارای حرف U نیستند اما انها جز تلویزیون های 4K سامسونگ هستند.که در دو نوع زیر هستند :

 

تلویزیون های SUHD ( تلویزیون های نانو کریستال سامسونگ )

 

این تلویزیون ها که از فناوری خاصی در انها استفاده شده است و جز تلویزیون های برتر سامسونگ می باشند به تلویزیون های اس یو اچ دی معروف هستند که در نام انها از حرف S استفاده شده است و چنانچه از الان به بعد تلویزیون سامسونگ را مشاهده کردید که در نام ان از حرف S استفاده شده بود یعنی SUHD می باشد و در کل در جریان باشید که تمامی این تلویزیون ها دارای کیفیت تصویر 4K و نیز شاید بالاتر هم باشند.

به فرض مثال تلویزیون MS9995 جز تلویزیون های SUHD می باشد که دارای تصویر 4K نیز هست و یا تلویزیون MS8985 نیز همینطور

 

تلویزیون کیولد سامسونگ

 

این نوع از تلویزیون های سامسونگ نیز دارای حرف U نمی باشند و در حال حاضر که فروشگاه اینترنتی یکنام در حال نوشتن این مطلب می باشد این مدل از تلویزیون های سامسونگ نیز دارای کیفیت تصویر بسیار عالی می باشد و همچنین از نوع جدیدترین تلویزیون های سامسونگ است که با تلویزیون های OLED ال جی رقابت تنگاتنگی دارند و به شما نیز پیشنهاد می کنیم که دو مطلب زیر را حتما بخوانید.

تلویزیون کیولد و تلویزیون اولد , کدام برتر هستند ؟

 

نتیجه گیری برای خرید تلویزیون های سامسونگ

شاید به جرات بتوان گفت که از همین الان می توان گفت که تا سالیان اینده از دید کارشناسان فروشگاه اینترنتی یکنام , تلویزیون های سامسونگ جز پر فروش ترین تلویزیون های بازار ایران بمانند چرا که دلیل این فروش بالا را می توان هوش بالای سامسونگ دانست.

این هوش از دید ما این می باشد که شرکت سامسونگ همیشه توانسته است که بین قیمت تلویزیون هایش و همچنین کیفیت انها یک توازن جالبی را برقرار کند.در صورتی که در حال حاضر یکی دو برند بزرگ در دنیا نتوانستند این توازن را برقرار کنند و هم اکنون فروش انها روز به روز کمتر می شود.

نمایش 1 - 12 از 289 آیتم