تاریخ انتشار: 96-10-05 20:10:57 سه شنبه
نمایش: (763)

آموزش کار با یخچال فریزر

با نحوه ی کار یخچال آشنا شوید

در این مطلب برای شما خریداران عزیز را هنمای استفاده از یخچال فریزر و نحوه کار با این دستگاه ارزشمند را توضیح خواهیم داد. مطلبی آموزنده که خرید یخچال فریزر را برای شما آسانتر خواهد کرد. پس با فروشگاه اینترنتی یکنام همراه باشید.

مهم ترین کاری که یخچال انجام می دهد حفظ و نگهداری غذاها جهت ممانعت از فاسد شدن آن ها می باشد. اما یخچال، چه یخچال های قدیمی و چه یخچال های جدید، این کار را از طریق گاز خنک کننده یا همان گاز سرما ساز انجام  می دهد و موجب کاهش دما می گردد.

هر یخچال فریزری از چند بخش اصلی برخوردار است، از جمله لوله های شبکه ی فلزی پشت یخچال یا همان کندانسور یا همان رادیاتور، محفظه ی خنک کننده که از آن با جایخی نیز یاد می شود، موتور یا همان کمپرسور و ... .

گاز خنک کننده در مسیر لوله های یخچال توسط موتور در حال حرکت است. این گاز با رسیدن به جایخی موجب گرفتن گرما از مواد داخل یخچال می شود. به این ترتیب خودِ گاز گرم و مواد داخل یخچال سرد می شوند. در یخچال فریزر ال جی و ساید بای ساید سامسونگ هم اینگونه است. در مرحله ی بعد، گاز خنک کننده در لوله های پشتی یخچال حرکت می کند و به تدریج سرد می شود. این فرایند مدام تکرار می شود. به طور ساده فرآیند کاهش دما در واقع گرفتن گرمای مواد داخل یخچال و انتقال آن ها به بیرون است.

  یخچال فریزر

از چه گازهایی به عنوان گاز خنک کننده استفاده می شود؟

پیش تر از گاز آمونیاک به مثابه ی گاز خنک کننده در یخچال استفاده می شد. اما به سبب نکات منفی ای که در ارتباط با این گاز وجود داشت، از جمله سمی بودن، قابل انفجار بودن و ...، استفاده از آن منسوخ شد و از گاز فریون یا همان فرئون استفاده گردید. این گاز از مضرات گاز آمونیاک برخوردار نیست، اما همواره در مورد تأثیری که بر روی لایه ی اوزون بر جای می گذارد نگرانی وجود دارد، هر چند که با تلاش های کارشناسان از تأثیر منفی آن بر روی لایه ی اوزون کاسته شده است.

راهنمای خرید یخچال فریزر

در انتهای این مطلب ما برای شما قیمت یخچال فریزر را در بهترین شرایط قرار داده ایم تا بتوانید یخچال فریزر را با قیمت عالی خریداری نمایید.

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*

کد QR

منو

مقایسه 0