تاریخ انتشار: 96-10-08 22:10:46 جمعه
نمایش: (797)

موارد مهم در استفاده یخچال و جلوگیری از خرابی ان

جلوگیری از خرابی یخچال چیزی هست که باید مانند یک مریض با ان رفتار کنید . شاید شنیده باشید که می گویند که همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. یخچال فریزر ها نیز همانطور که می دانید در انواع مختلف اعم از ساید بای ساید و یخچال فریزر دو قلو و یخچال درب فرانسوی و غیره دارای قیمت نسبتا بالایی است پس همین قیمت بالا یقینا در هنگام خرابی نیز باعث می شود که هزینه های بالایی را نیز در بر داشته باشید.

پس اگر قیمت یخچال فریزر شما چه بالا و چه پایین است حتما برای اینکه پای شما به تعمیرگاه ها و نمایندگی های خدمات پس از فروش باز نشود حتما موارد زیر را که کارشناسان فروشگاه اینترنتی یکنام سعی بر این داشته اند تا جایی که می توانند به صورت کوتاه و کاملا کاربردی بنویسند را به صورت دقیق در مورد یخچال فریزر خود به کار گیرید.

 

جلوگیری از خرابی یخچال و موارد مهم در استفاده ان

 

علت خرابی یخچال فریزر

1- محل قرار گرفتن یخچال فریزر مهم ترین موردی است که در عملکرد صحیح ان موثر است. از طریق محل مناسب , عمر مفید یخچال افزایش یافته و از خرابی آن جلوگیری می شود. سعی کنید تا حد امکان، یخچال یا فریزر را در نزدیکی دستگاه های گرمازا نظیر، اجاق گاز، شوفاژ و نور مستقیم قرار ندهید. دقت داشته باشید که فاصله فضای پشت یخچال و فریزر از دیوار، باید دست كم ۲۰ سانتی متر جهت گردش هوا رعایت شود. مطمئن شوید که یخچال و فریزر تراز باشند.

2- یخچالی را انتخاب کنید که بهینه باشد. بهینه بودن یخچال به معنی مصرف انرژی كمتر و بازدهی بیشتر است، در هنگام خرید یخچال فریزر به برچسب انرژی آن توجه کنید. تا حد امکان یخچالی را انتخاب کنید که برچسب انرژی کمتری داشته باشد.

جابه جایی یخچال موضوع مهم دیگری است که باید بسیار مراقب باشید. اگر می خواهید اسباب کشی کنید یا مجبور به حمل و نقل یخچال و فریزر شدید، حداقل 5 الی 7 ساعت پس از جابه جایی، یخچال را به برق متصل كنید.این موضوع به خاطر تکان گاز در یخچال می باشد و حتما به این موضوع توجه کنید که خیلی در خرابی یخچال تاثیر بسزایی دارد.

4- ترموستات یخچال را تنظیم کنید. توجه کنید که دمای درون فریزر معمولا ۳ تا ۴ درجه زیر صفر و دمای داخل یخچال باید ۳ تا ۴ درجه بالای صفر باشد، چرا که اگر ترموستات به درستی تنظیم نشود، علاوه بر این كه سبب فاسد شدن و یخ زدگی مواد غذایی می شود، افزایش مصرف انرژی را نیز به دنبال دارد.

5- شاید از مادرتان شنیده باشید که انقدر درب یخچال را باز و بسته نکن خراب می شود!!!! این حرف کاملا درست است . باز و بسته كردن بیش از حد در یخچال و فریزر خرابی زود هنگام ان را به دنبال دارد.  هرگز به مدت طولانی درب را باز نگذارید و از باز و بسته كردن زیاد آن به ویژه در تابستان خودداری كنید.

6- در هر شرایطی سرمای یخچال را حفظ کنید. چنانچه برق قطع شد یا به دلیلی به طور موقت از كار افتاد، سعی کنید در یخچال را کمتر باز و بسته کنید و تا جایی که می توانید سعی کنید یک بار به طور کاملا به یاد اورید که چه چیزهایی را می خواهید از یخچال فریزر خود خارج کنید تا حداقل یک بار این کار را انجام دهید.

7- از انبار كردن مواد غذایی در یخچال فریزر پرهیز کنید. هیچوقت در داخل ان مقدار زیادی مواد غذایی انباشته روی هم را نگهداری نکنید. زیرا برای نفوذ سرما به داخل همه آن ها به وقت بسیار زیادی نیاز است، در این شرایط مواد غذایی زودتر خراب می شوند. به عنوان مثال، گاهی دیده اید که یک دسته سبزی را درون یخچال فریزر قرار می دهید و دو روز بعد که به آن سر بزنید، شاهد گندیدگی و داغ شدن در اثر تخمیر خواهید بود. برای اینکه سبزی خوردن را درون یخچال نگهداری کنید، باید ابتدا آن ها را شسته سپس پاک کنید و آن ها را درون پارچه ای نازک بریزید و سپس درون یخچال قرار دهید. از برفک زدن زیاد یخچال نیز جلوگیری کنید، به آب کردن برفک های یخچال به طور منظم بپردازید، چرا که وقتی برفک های زیاد روی هم جمع می شوند، مصرف انرژی یخچال را افزایش می دهند. علاوه بر این، حداقل دو بار در سال، لوله های پشت یخچال و یا فریزر خود را تمیز کنید.

 

جلوگیری از خرابی یخچال

 

۸- سرمای فریزر در تمام یخچال باید متعادل باشد. اگر در طبقات بالای یخچال خوب باشد، اما سرمای طبقه های پایین نامطلوب باشد، این اتفاق به علت اتمام از فریزر شما رخ می دهد، در این شرایط علت تخلیه گاز فریزر را بررسی کنید.

۹-  چنانچه فریزر شما پس از چند بار ریپ زدن روشن شود ، ممكن است به كار زیاد یخچال ، پلاتین های رله كثیف شده باشند، در این شرایط بهتر است رله را تمیز و یا آن را تعویض کنید.

9-چراغ قرمز فریزر را بررسی کنید. اگر سطح برودت فریزر کافی باشد اما باز هم چراغ  قرمز آن روشن شود، ممکن است دلیل آن اتصال سیم های آن باشد.

۱۱- از زیاد شدن برفك فریزر جلوگیری کنید. برفک داخل یخچال در اثر خراب شدن لاستیک های دور درب به وجود می آید. برای اینکه از برفک زدن یخچال جلوگیری کنید، چنانچه لاستیک ها خراب شدند، آن ها را تعویض کنید.

۱۲- به چراغ های آگاهی دهنده فریزر توجه کنید. معمولا فریزرها به سه چراغ سبز، قرمز و زرد مجهز هستند. چراغ سبز بیانگر برقراری جریان برق ورودی به فریزر است.

 

تعمیر یخچال فریزر

 

چراغ قرمز همیشه باید خاموش باشد، چرا که روشن بودن آن حکایت از خرابی ترموستات می دهد، و خرابی ترموستات به اختلال در امر سرماسازی می انجامد ، پس برای مطمئن شدن از عملکرد مطلوب فریزر، دقت کنید که همیشه این چراغ خاموش باشد.

برای چراغ زرد كلیدی تعبیه شده است كه  برای به حد مطلوب رسیدن سرما خاموش شدن چراغ قرمز، معمولا اتصالات را به صورت مستقیم در می آورد. در این موقع این كلید را به حالت خاموش در می آوریم، چراغ زرد هم خاموش می شود.

کارشناسان فروشگاه اینترنتی یکنام تا جایی که توانسته اند به مواردی که باعث خرابی یخچال می شوند اشاره کردند و تمامی تجربه ها و علم خود و مواردی که در سطح اینترنت وجود داشت را جمع اوری کردیم تا بتوانیم به شما دوستان کمکی کرده باشیم.اما اگر شما دوستان عزیز باز هم سوالی در مورد یخچال  فریزر خود دارید می توانید در همین جا سوال کنید تا کارشناسان یکنام سریعا به شما پاسخ دهند.

همچنین توجه نمایید که در توضیحات بالا که مربوط به جلوگیری از خرابی یخچال فریزر می باشد در مورد تمامی مدل های یخچال فریزر نظیر ساید بای ساید و یخچال دو قلو و یخچال فریزر درب فرانسوی و تمامی موارد دیگر می باشد.

ضمنا اگر قصد خرید یخچال فریزر را دارید می توانید با کلیک بر روی دکمه قیمت یخچال فریزر کلیک نمایید و قیمت تمامی مدل ها را مشاهده نمایید.

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*

کد QR

منو

مقایسه 0