تاریخ انتشار: 96-10-08 23:10:54 جمعه
نمایش: (404)

22 روش مهم جهت افزایش عمر تلویزیون

جهت بالا بردن عمر تلویزیون چه مواردی را رعایت کنیم ؟

تلویزیون یک وسیله بسیار مهم و پر استفاده است پس در اینجا باید تا می توانیم با ان رفتار درستی داشته باشیم . پیشنهاد ما به شما این است که این 22 روش را که کارشناسان فروشگاه اینترنتی یکنام جمع اوری کرده اند را مطالعه کنید و اگر هم به تازگی خرید تلویزیون خود را انجام داده اید حتما این موارد را بخوانید. البته شاید یکسری از موارد مورد نظر را بدانید اما نظر ما به شما این است که حتما گزینه های دیگر را مطالعه کنید که شاید همون مورد باعث شود که تلویزیون شما دچار خرابی نشود.

روش های مهم برای افزایش عمر تلویزیون :

1.  قبل از انجام هر کاری، دفترچه راهنمای تلویزیونی که خریداری کرده اید را با دقت مطالعه کنید تا از نحوه صحیح استفاده از تلویزیون و نکاتی که در آن عنوان شده به طور کامل مطلع شوید. این مورد رو اصلا از کنارش راحت نشوید و حتی اگر دفترچه راهنمای تلویزیون خود را گم کرده اید به ما بگوییذ تا بتوانیم کمک تان کنیم.

2. مکانی که برای تلویزیون در نظر گرفته اید، تا حد امکان باید در معرض نور مستقیم خورشید نباشد و نور روی صفحه نمایش آن نتابد. مکان تلویزیون، جایی باید باشد که در معرض انعکاس های رنگی و نوری اطراف نباشد.

3.  دستگاه تلویزیون شما باید دور از رطوبت نگهداری شود و از قرار دادن آن در نزدیکی دستگاه های حرارتی، رادیاتورها و نور آفتاب نیز جلوگیری کنید. این مورد رو خیلی جدی بگیرید که می تواند روی کاهش عمر تلویزیون شما تاثیر گزار باشید و باعث خرابی های مکرر در ال ای دی شما خواهد شد.


تلویزیون ال ای دی سونی 4. دقت کنید تا جهت تبادل حرارتی و خنک شدن تلویزیون، سوراخ های تهویه پشتی تلویزیون باز باشد و مسدود نشوند.

5.  اگر محل قرارگیری تلویزیون شما، در داخل دیوار پیش ساخته یا دکور است، اطراف آن را خالی کنید تا موجب برقراری گردش هوا شده و این کار به نحو احسن انجام شود.
6.  برای تلویزیون تان میزی محکمی انتخاب کنید. چرا که اگر میز انتخاب شده استحکام کافی نداشته باشد ممکن است تعادل تلویزیون حفظ نشود و سقوط تلویزیون را سبب شود.
7. هیچگاه وسائل اضافی مانند گلدان، لیوان آب، ساعت، سوزن و سنجاق و امثال این وسایل را بر روی تلویزیون قرار ندهید.

8. دقت کنید که تلویزیون در محلی نزدیک به در و پنجره و محل هایی که در معرض جریان هوا قرار دارند، قرار نگیرد.

9.  اگر بر روی تلویزیون آب و یا هر مایع دیگری ریخت، سریعا آن را پاک کنید.

10. مکانی که برای تلویزیون در نظر گرفته اید، هرگز نزدیک منابع گرما و یا زیر نور مستقیم خورشید نباشد.
11. گاهی برخی از ما جهت جلوگیری از جمع شدن گرد و غبار روی تلویزیون پارچه ای می اندازیم، که این کاری بسیار اشتباه است، از انداختن پارچه روی تلویزیون پرهیز کنید.
12. هیچوقت با پارچه ای که خیس است اقدام به تمیز کردن تلویزیون نکنید.
13. در هنگام رعد و برق حتماً دو شاخه تلویزیون را از برق جدا کرده و حتی اگر هوا ابری است و قصد ترک منزل را دارید، بهتر است دو شاخه تلویزیون را از برق جدا کنید.
14. از واردکردن هرگونه ضربه ای به تلویزیون جلوگیری کنید.

15. هنگامی که می خواهید دو شاخه را به پریز برق متصل کنید، هرگز سیم آن را نگیرید.
16. اگر در خانه بچه ای کوچک دارید تلویزیون را با استفاده از ابزار خاص نظیر براکت دیواری و یا قسمت زیرین پیچ کرده و ثابت کنید تا از واژگونی تلویزیون و سقوط آن پیشگیری کنید. 
17. نگهداری درست از تلویزیون، موجب کاهش مصرف انرژی آن شوید. توجه داشته باشید که دستگاه تلویزیون تان را از منابع حرارت زا (شوفاژ و ...) دور کنید تا در فرآیند خنک شدن آن مشکلی ایجاد نشود.
18. محل قرارگیری تلویزیون در منزل را به گونه ای تنظیم کنید که فاصله نزدیک ترین بیننده با آن حدود ۳ متر باشد.
19. اگر از یک ترانس خودکار با ولتاژ مناسب در اتصال به برق تلویزیون استفاده کنید، عمر مفید تلویزیون افزایش می یابد، چرا که نوسانات برق شهری دلیل بسیاری از خرابی های تلویزیون است.
20. اگر هوا طوفانی است، و رعد و برق می زند برای ایمنی بیشتر سیم آنتن آن را نیز قطع نمائید.
21. صفحه نمایش تلویزیون را همیشه با پارچه نرم تمیزی که در کف صابون ملایم فشرده اید تمیز کنید. سپس با یک پارچه مرطوب کف را از سطح آن بزدایید و با پارچه سومی رطوبت آن را خشک کنید. هرگز برای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون از مایعات پاک کننده و تمیز کننده های شیمیائی استفاده نکنید، چرا که آن ها به شدت به آن آسیب می زنند.

22.  از پولیش مرغوب مبلمان برای مراقبت از پرداخت بدنه تلویزیون استفاده کنید.

ضمنا دوستان عزیز در نظر داشته باشند که در شماره 16 ما به این اشاره کردیم که می توانید با اتصال ال ای دی خود به دیوار توسط براکت دیواری ان را از دسترس بچه ها کوچک خود خارج کنید اما باز هم این گزینه نمی تواند به صورت کامل ال ای دی شما را از تخریب توسط کودکان در امان بگذارد که در اینجا نظر ما این است که با یک هزینه اندک می توانید با خرید محافظ صفحه تلویزیون دیگر خیالتان را از هر چیزی راحت کنید.

 

در اخر نیز باید به این موضوع اشاره کنیم که اگر قصد خرید تلویزیون را دارید می توانید با ورود به لینک قیمت تلویزیون از تمامی قیمت های فروشگاه اینترنتی یکنام مطلع شوید.

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*

کد QR

منو

مقایسه 0