تاریخ انتشار: 96-12-04 22:12:44 جمعه
نمایش: (116)

آموزش به روز رسانی تلویزیون های سونی

آموزش به روز رسانی تلویزیون های سونی

برای آن که از آخرین امکانات و نرم افزارهای موجود برای تلویزیون خود استفاده کنید، باید آن را به روز رسانی نمایید. نحوه به روز رسانی هر یک از تلویزیون ها نیز متفاوت است و به همین دلیل ما بر آن شده ایم که در چند مقاله، به آموزش نحوه به روز رسانی تلویزیون های مختلف بپردازیم. در این نوشتار، به آموزش به روز رسانی تلویزیون های سونی خواهیم پرداخت و به شما خواهیم گفت که با طی کردن چه مراحلی می توانید تلویزیون سونی تان را به روز رسانی یا همان آپدیت کنید. همچنین کارشناسان فروشگاه اینترنتی یکنام مطلبی را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد به روز رسانی تلویزیون های سونی جمع آوری تلویزیون  های سونی مطلبی را گردآوری کرده اند و میتوانید با ادامه این متن همراه باشید.

 

الف) مراحل به روز رسانی تلویزیون های سونی از طریق اینترنت:

پیش از آن که به معرفی مراحل به روز رسانی تلویزیون های سونی از طریق اینترنت بپردازیم، ذکر چند نکته لازم است. نخست آن که در حین طی کردن مراحل، حتماً از فشردن دکمه ای خارج از آن چه که گفته می شود خودداری کنید. دوم آن که بایستی تلویزیون تان از هر طریقی که شده، چه با سیم و چه بدون سیم، به اینترنت متصل باشد. سوم آن که باید پیش از آغاز به روز رسانی هر گونه عملیات ضبط کردن را متوقف کنید.

راهنمای خرید تلویزیون

حال برویم سروقت نحوه به روز رسانی سیستم عامل تلویزیون های سونی.

http://uupload.ir/files/oz8x_sony-xbr65x850d-final.jpg

 

1- دکمه Home را بر روی ریموت کنترل فشار دهید.

2- پس از به نمایش درآمدن برخی گزینه ها در صفحه نمایش تلویزیون، گزینه help را انتخاب کنید.

3- پس از باز شدن منوی help، گزینه به روز رسانی نرم افزار و یا به انگلیسی گزینه System Software Update را انتخاب نمایید.

4- پس از آن بایستی با شرایط حریم خصوصی سونی موافقت کنید. پس از موافقت با شرایط حریم خصوصی سونی در منوی help، قسمت privacy setting، می بایست گزینه دانلود خودکار به روز رسان (یعنی automatic software download) را در منوی help قسمت system software update فعال کنید.

5- در صورتی که یک فایل آپدیت و یا به روز رسان در دسترس باشد، با فعال کردن گزینه دانلود خودکار به روز رسان یک پرسش برای تأیید دانلود از شما پرسیده می شود و شما با انتخاب گزینه Yes می توانید کار دانلود را آغاز کنید.

این نکته قابل ذکر است که همزمان با دانلود به روز رسان می توانید تلوزیون تماشا کنید. این امر با دانلود به روز رسان تداخل ندارد.

6- پس از دانلود، امکان نصب و به روز رسانی فراهم می شود. برای نصب فایل دانلودی، بایستی گزینه OK را انتخاب کنید و منتظر به پایان رسیدن فرآیند نصب و به روز رسانی بمانید. به خاطر داشته باشید که به هنگام نصب به روز رسانی امکان تماشای تلویزیون وجود ندارد. همچنین این فرآیند ممکن است تا نیم ساعت به طول انجامد.

نکته ای دیگر که باید در این زمان به آن توجه کنید این است که به هیچ وجه به هنگام نصب به روز رسانی دکمه ای از ریموت کنترل را فشار ندهید. این امر ممکن است منجر به خرابی تلویزیون شود. پس سعی کنید در این زمان، حتماً کنترل را از دست بچه ها به دور نگاه دارید.

ضمناً در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع کیفیت های تلویزیون به لینک زیر مراجعه کنید:

آشنایی با کیفیت های مختلف در تلویزیون

 http://uupload.ir/files/mvg_4k-tv-final-1.jpg

ب) به روز رسانی تلویزیون های سونی از طریق فلش USB

برای به روز رسانی تلویزیون های سونی که به اینترنت متصل نیستند، می توانید با لپتاپ به وب سایت پشتیبانی سونی بروید و در آن جا در قسمت جستجو مدل تلویزیون تان را وارد کنید. اگر با مدل تلویزیون آشنا نیستید، می توانید آن را در قسمت پشتی تلویزیون، گوشه سمت راست، ببینید. معمولاً مدل تلویزیون های سونی به صورت KD 55X9305E است. با وارد کردن مدل در قسمت جستجوی سایت سونی، یک صفحه برای شما باز می شود که می توانید در اولین ستون، یعنی ستون نرم افزار و دانلود، اقدام به دانلود به روز رسان کنید و پس از آن در فلش USB ذخیره اش نمایید. به صورتی کلی این قابلیت در تلویزیون بخشی است که خریداران در هنگام خرید تلویزیون به آن توجه زیادی میکنند و از اهمیت زیادی برخودار میباشد.

پس از این با قرار دادن فلش در تلویزیون و کلیک بر روی فایل دانلود شده می توانید نصب به روز رسانی را انجام دهید.

 

همچنین برای اطلاع از قیمت تلویزیون در برندهای مختلف موجود در "فروشگاه اینترنتی یکنام" به لینک زیر مراجعه کنید.

لیست قیمت تلویزیون

لیست قیمت تلویزیون

 

 

 

 

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*

کد QR

منو

مقایسه 0