تاریخ انتشار: 97-09-13 13:09:54 سه شنبه
نمایش: (139)

آموزش تست کمپرسور کولر گازی

 

آموزش و نحوه تست کمپرسور کولر گازی به ساده ترین روش

 

تست کمپرسور کولر گازی چگونه است؟ در این مقاله با ما باشید تا نحوه‌ی تست کمپرسور کولر گازی را به شما آموزش دهیم .

نکته: قبل از شروع آموزش نحوه تست کمپرسور کولر گازی توجه داشته باشید، حتما و حتما نکات ایمنی را رعایت کنید.

زمان در انجام تست درستی کمپرسور کولر گازی بسیار مهم است. اگر بیشتر از 3 ثانیه طول بکشد، خطرناک است پس در نظر داشته باشید که مدت انجام تست کمپرسور طولانی نشود.

 

نحوه تست کمپرسور کولر گازی

روش های مختلفی برای تست وعیب یابی کمپرسور کولر گازی اسپیلت وجود دارد. که یکی از این روش ها استفاده از صدا یا Hammering  می‌باشد. در واقع شما می‌توانید با استفاده از صدای دستگاه، کولر گازی را تست و عیب یابی کنید.

کولر گازی

 

هنگام تست کمپرسور کولر گازی اسپیلیت حتما باید سیم‌های کمپرسور را از بدنه کولر گازی جدا کنیم. بنابراین اگر دیدید ترمینال کمپرسور کولر گازی به بدنه وصل است یا سیم پیچ به بدنه راه دارد کمپرسور کولر گازی شما سوخته است در نتیجه انجام تست عیب یابی کولر گازی امکان پذیر نیست.

تست کمپرسور کولر گازی به شما کمک می‌کند تا بفهمید سیم پیچ ها و روتور دستگاه شما درست کار می‌کند یا نه.

برای انجام تست کمپرسور کولرهای گازی اسپلیت کافیست، کابل استارتstart  کولر گازی را پیدا کنید و سوکت کابل استارت کولر گازی را از ترمینال کمپرسور جدا کنید. اکنون زمان راه اندازی کمپرسور کولر گازی می‌باشد. برای راه اندازی کمپرسور می‌توانید از کولر گازی یا برق مستقیم استفاده کنید.

اگر کمپرسور کولر گازی اصلا روشن نشد پس کمپرسور شما سوخته است و باید آن را تعویض کنید و یا به خرید کولر گازی جدید اقدام کنید. اما اگر کمپرسور کولر گازی صدای عجیب و غریبی داشت یا قفل شد و جریان بالایی را کشید. نشان دهنده این است که روتور کولر گازی شما خراب شده و نیاز به تعمیر یا تعویض دارد . که در این مرحله بهتر است با متخصصین و کارشناسان فنی تعمیرات کولر گازی تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را به شما بدهند.

 

همچنین در ادامه مطلب میتوانید قیمت های انواع کولرگازی جدید را مشاهده کنید.

لیست قیمت کولرگازی

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*

کد QR

منو

مقایسه 0