تاریخ انتشار: 97-09-14 15:09:45 چهارشنبه
نمایش: (130)

ارورهای ماشین لباسشویی بوش

 

بررسی ارورهای ماشین لباسشویی بوش

بوش یکی از برندهای تولیدکننده لوازم خانگی میباشد که سالها جای خود را در ویترین مغازه های ایرانی باز کرده است و محبوبیت زیادی را برای خود کسب نموده است. البته این برند در مقایسه با ماشین لباسشویی ال جی و سامسونگ از قیمت بالاتری برخوردار است. ولی با این وجود مردم در هنگام خرید ماشین لباسشویی حاضرند با کمال میل هزینه بیشتری را پرداخت کنند چرا که از کیفیت دستگاهی که خریداری می‌کنند، اطمینان کافی دارند.

اگر شما هم در منزل یکی از مدلهای لباسشویی بوش را دارید،پس با ما در این مقاله همراه شوید. در این مقاله قرار است به بررسی خطاها یا ارورهای ماشین لباسشویی بوشبپردازیم و شما با دانستن این کد  های خطامی ‌توانید علت ایجاد خطا را متوجه شوید و درصدد برطرف کردن آن بربیایید.

 

ارور چیست ؟

 قبل از اینکه کد خطاهای ماشین لباسشویی بوش را برایتان بازگو کنم، قدری راجع به کدخطا یا همان ارور توضیح می دهم. ارور یا کد خطا  اخطاری از طرف سیستم است که به شما می گوید کدام بخش دستگاه دچار مشکل شده است،عیب دستگاه شما چیست و شما را به سمت مشکل راهنمایی می‌کند. مثل صدای هشدار باز بودن درب اتومبیل یا صدای آلارم ناشی از زیاد باز بودن درب یخچال فریزر.

 

ارور ماشین لباسشویی بوش

 

ماشین لباسشویی های امروزی هوشمند بوده و اگر در سیستم ماشین لباسشویی اختلالی بروز دهد با نشان دادن علامت خطا بر روی صفحه نمایشگر به شما اطلاع میدهد که مشکل از کدام قسمت دستگاه لباسشویی است، تا شما نیز در صدد حل آن بر بیایید. برخی از کد خطاها به گونه ای هستند که خود شما می ‌توانید آن ها را بررسی کنید و مشکل احتمالی را حل کنید. ولی برخی از خطاها تخصصی هستند و  کار شما نیست، درنتیجه شما را به یک تعمیرکار حرفه ای نیازمند می کند.

 

 ارور های ناشی از  تداخل محیطی

اگر تداخل محیطی (مثلا اخلال در سیم کشی دستگاه، رعد و برق ویا اشکال در مدار جریان برق در اثر بلا های طبیعی )ایجاد شود، منجر به خطاهای گوناگونی می شود که باعث سوختن موتور لباسشویی شما میگردد. این خطاها شامل گارانتی ماشین لباسشویی بوش نمی باشد و  برای رفع آن حتما با نمایندگی بوش در شهر خود تماس بگیرید . ولی اگر بخاطرسیم کشی برق با چنین مشکلی مواجه شدید کافیست  ابتدا ماشین لباسشویی بوش خود را خاموش و بعد از چند ثانیه دوباره روشن کنید. سپس برنامه شست و شوی جدیدی به ماشین لباسشویی بدهید تا دستگاه شما شروع به کار کند. قبل از بررسی خطاهای ماشین لباسشویی بوش، بهتراست بگویم که برخی از کد خطاها بسیار ساده بوده و به صورت حدودی ایراد دستگاه را به شما نشان می‌دهد ولی برخی دیگر نیازمند دانش و اطلاعات کافی در زمینه نصب و تعمیر ماشین لباسشویی و همچنین ابزار مناسب می باشد. پس اگر تجربه و دانش لازم برای انجام  این کار را ندارید بهتر است، خودتام اقدام به تعمیر و باز کردن دستگاه نکنید چرا که ممکن است آسیب بیشتری به دستگاه لباسشویی خود وارد کنید .

 

Apdate error

اگر بر روی صفحه ی نمایشگرخود با چنین عبارتی مواجه شدید، به منزله این است که برنامه برد مشکل پیدا کرده بنابراین باید برد ماشین لباسشویی، به نمایندگی های مجاز بوش فرستاده شود تا برنامه ماشین لباسشویی  را مجددا به روز رسانی کنند.

 

 خطای E4

خطایE4  زمانی رخ می دهد که سنسور NTC و یا کابل خراب شده باشد. البته خرابی برد اصلی نیز می‌تواند عاملی برای نشان دادن این ارور باشد.

 

E16

اگر کد 16E را روی صفحه نمایشگر ال ای دی خود دیدید،در ابتدا درب لباسشویی را یک بار باز کرده و دوباره آن را ببندید. چرا که این خطا در لباسشویی بوشنشانگر باز بودن درب می باشد. اگر متوجه شدید که درب ماشینلباسشویی کاملاً بسته است ولی باز چنین خطایی نشان داده می‌شود پس میکروسوئیچ درب عمل نمی کند تا فرمان بسته بودن درب را به برد اصلی برساند و فرایند  شست و شوآغاز شود.

 

E17

این خطا نشانگر طولانی شدن زمان آبگیری در لباسشویی بوش می باشد. ابتدا شیر آب و فشار آب را بررسی  کنید، شاید شیر آب دستگاه بسته باشد. البته خرابی اکوانیزمی تواند باعث روشن شدن این خطا شود.

 

E18

با مشاهده این خطا پمپ تخلیه را بررسی کنید ،چرا که بسته بودن پمپ تخلیه عامل نمایش این خطا است.

 

E19

زمانی که گرم کردن آب طولانی تر از حد معمول شود.  شما این خطا را بر روی صفحه نمایشگر دستگاه لباس شویی خود مشاهده می‌کنید. خراب بودن المنت ها و ضعیف بودن ولتاژ عامل اصلی برای ایجاد این کد خطا است.

 

E20

نشان دهنده ایرادات و مشکلات در سنسور NTC  والمنت است.

 

E23

در زمان مشاهده این خطا شیر آب را بررسی کنید، بسته بودن شیر آب و خرابی اکوااستاپ باعث فعال شدن این اخطار می شود.

 

E25

نشان دهنده ی ایرادات در سنسور کف دیگ و سنسور اکوا می باشد.

 

E26

 بررسی کنید که ولتاژ برق لباسشویی بوشبین 5/0 تا 5/3 باشد. اگر ولتاژ مشکلی نداشت، هیدروستات شما دچار مشکل شده است.

 

E27

این کد خطا منحصرأ به هیدروستات مربوط است. خود هیدروستات و یا مسدود شدن شیلنگ آن عاملی برای نمایش این خطا است.

 

E28

نشان دهنده ی خراب شدن و یا شکستن سنسور کف دیگ است.

 

E29

اگر این کد خطا را مشاهده کردید، به سراغ آب دستگاه بروید و مطمئن شوید که آب ورودی دستگاه بسته نشده باشد. البته ایرادات در اکوا استاپ و سنسور هم میتواند منجر به بروز این خطا شود.

 

E31

وجود موانع در راه پمپ تخلیه آب،شیلنگ خروجی دستگاه و یا اختلال در عملکرد هیدروستات و شیلنگ هیدروستات عامل بروز این خطا می باشد.

 

E32
اگر بعد از انجام فرایند آب کشی و هنگام خشک کردن، این خطا را مشاهده کردید. علت را در بین لباس هایتان جست و جو کنید!!! یعنی اگر مقدار لباس داخل دستگاه خیلی کم یا خیلی زیاد باشد دستگاه با مشکل مواجه شده و نمی‌تواند عمل خشک کردن را به درستی انجام دهد.

 

E34
این کد خطا منحصرأ نمایش دهنده ی ایراداتی در درب دستگاه است . میکروسوئيچ قطعه ای کوچک است که در درب دستگاه قرار دارد و وظیفه ی آن قفل کردن درب ماشین لباسشویی است. زمانی که لباس شویی شما در حال انجام فرایند شست و شو است، میکروسوئيچ فعال و مانع باز شدن درب می شود. حال اگر این قسمت دچار خرابی و یا گرفتگی شود این کد خطا نمایش داده می شود.

 

E35

همچون مورد قبلی این خطا در ماشین لباسشویی بوش به ایراد در میکروسوئيچ بر میگردد، یعنی قفل درب خراب شده و قفل درب باز نمی‌شود.

 

E36

ایراد در میکروسوئيچ، سیم پیچ ها و سوکت میکروسوئيچ می‌باشد.

 

E37 /E38

نشان دهنده ی خرابی یا شکستگی سنسور NTC در ماشین لباسشویی می باشد.

 

E48

یا ولتاژ کمتر از حد معمول است یا موتور دچار خرابی شده است.

 

E49

برخلاف خطای قبلی نشان دهنده زیاد بودن ولتاژ است.

 

E50

نشان دهنده ی خرابی موتور یا رله برد ماشین لباسشویی بوش است.

 

E51

این کد خطا به سوییچ های قدرت در موتور و نقص LGBT مربوط می شود.

E57

این خطا در دو حالت نمایش داده می شود 1. زمانی که ولتاژ برق وارد شده به ماشین لباسشویی بوش کمتر از 200 باشد. 2. زمانی که اختلالی در راه انداز برد وجود داشته باشد.

 

E58

ایراد در سنسور D3 و یا پایین بودن سرعت چرخاندن دیگ ماشین لباسشویی بوش می‌باشد.

 

E59

به محض مشاهده این خطا حتما سیم کشی ماشین لباسشویی، موقعیت مگنت و برد D3 را بررسی کنید.

 

E60

این کد خطا شامل :سنسور کف، سنسور جریان، مقادیر بیش از حد یا مقادیر بیش از کم می باشد.

 

E61

مدار سیم کشی و قفل درب را بررسی کنید اگر ایرادی نیافتید دستگاه را خاموش کرده و بعد از چند ثانیه روشن کنید این ارور از بین می رود.

Top of Form

Bottom of Form

 

همچنین اگر از ماشین لباسشویی ال جی استفاده می کنید میتوانید ارور های این محصول را در لینک زیر مشاهده کنید.

کد خطاهای ماشین لباسشویی ال جی

 

 

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*

کد QR

منو

مقایسه 0