تاریخ انتشار: 97-09-15 10:09:39 پنج شنبه
نمایش: (110)

مزیت های شستشو لباس با آب سرد

شست و شو لباس در ماشین لباسشویی با آب سرد


برخلاف باور عموم لباس ها فقط با آب داغ تمیز نمی‌شوند، شما می‌توانید برای شستن لباس ها در ماشین لباسشویی از آب سرد استفاده کنید تا آسیب کمتری به بافت پارچه وارد شود و در عین حال لباس تمیزتری نیز داشته باشید.
نکاتی وجود دارد که شما با رعایت آن ها می توانید کیفیت شست و شوی خود را بالا ببرید. در این مقاله کارشناسان فروشگاه اینترنتی یکنام به بررسی این نکات می پردازند .

 

لباسشویی

 

دقت در انتخاب مواد شوینده
در هنگام خرید مواد شوینده دقت کنید، شوینده مناسب ماشین لباسشویی خود را تهیه کنید. برخی از شوینده های نسل جدید مخصوص شست و شو در آب سرد هستند که برای شستن بهتر لباس های ورزشی که الیاف مصنوعی دارند بهترین گزینه به شمار می آیند. البته شوینده های معمولی نیز به دلیل آنزیم در آب سرد به خوبی عمل می کنند و لکه ها را از بین می برند، این گونه شوینده ها تا دمای 60 درجه به خوبی موثر هستند ولی اگر دمای آب شست و شو بیشتر از این حد ( بالای 70 درجه) باشد از قدرت مواد شوینده کاسته می شود، پس لزوما بالا تر رفتن دمای آب شست و شو در ماشین لباس شویی جدید، به منزله ی تمیز تر شسته شدن لباس ها نیست.

شستشو لباس ها با آب سرد از پوسیدگی پارچه جلوگیری می کند .برخلاف باور عموم لباس ها فقط با آب داغ تمیز نمی‌شوند، شما می‌توانید برای شستن لباس ها در ماشین لباسشویی از آب سرد استفاده کنید تا آسیب کمتری

خواص آب سرد در ماشین لباسشویی
شما با شستن لباس ها در آب سرد علاوه بر کمک به حفظ بافت پارچه و فرسایش کمتر آن، مقدار زیادی از هزینه های برق خود را کاهش می دهید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید 90 درصد از انرژی ماشین لباسشویی صرف گرم کردن آب می شود .
زمان هایی که بیمار در خانه دارید و بیماری او واگیر دار است شما می توانید برای ضد عفونی کردن لباس های او از آب گرم در شست و شو استفاده کنید تا میکروب ها را از بین ببرد، ولی در سایر موارد با استفاده از آب می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

ماشین لباسشویی

 

لکه بری در آب سرد
برخلاف باور عموم، آب سرد قدرت لکه بری بهتری نسبت به آب گرم در برخی از موارد دارد. مثلا برای از بین بردن لکه خون بر روی لباس به خصوص لباس های رنگ روشن، آب سرد بهترین گزینه می باشد چرا که آب داغ این لکه ها را بر روی لباس تثبیت می کند.
برای از بین بردن بوی بد عرق نیز از آب سرد استفاده کنید این لکه ها که پروتئینی هستند با آب داغ روی لباس تثبیت می شوند و به علاوه لباس شما را چروک می کنند. به همین دلیل برای شستن لباس های ورزشکاران که بوی شدید عرق می دهند، بهترین راهکار این است که لباس را قبل از شست و شو در آب سرد قرار دهید و بعد لباس را با آب داغ بشویید (آب با دمای 130 درجه یا بالاتر) و بعد دوباره آن را با آب سرد بشویید تا لباس به خوبی تمیز و بوی بد آن ها کاملا از بین برود.

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*

کد QR

منو

مقایسه 0