تاریخ انتشار: 97-10-11 11:10:57 سه شنبه
نمایش: (587)

معنی نوشته های روی برچسب کمپرسور کولر گازی

معنی نوشته های روی برچسب کمپرسور

ممکن است شما هم اعدادی که روی کمپرسور کولرگازی قرار دارند را دیده باشید.ممکن است بپرسید این اعداد چیست و نوشتن آنها چه دلایلی دارد؟

همانطور که در عکس های زیر مشاهده می کنید برچسب فنی کمپرسور کولرگازی سامسونگ وجود دارد که می خواهیم آن ها را شرح دهیم:

معنی نوشته ها روی کولر گازی

ولتاژ کمپرسور و تک فاز یا سه فاز بودن آن:

اعداد 1 تا 7 در تصویر بالا ولتاژ و تعداد فاز کمپرسور را نشان می دهد و در شماره 1 تا 7 می بینید که این کمپرسور با برق تک فاز ac و ولتاژ 220 تا 240  50HZ کار می کند و نباید ولتاژ آن بیش از حدی که ذکر شد باشد.

ولی شکل 7 به این معنی است که این کمپرسور با برق سه فاز ac و ولتاژ 380 تا 420 50HZ کار می کند.

برای راه اندازی کردن کمپرسور با برق سه فاز به این نکته توجه کنید که هر 3 فاز باید به صورت درست نصب گردند چون در صورتی که سیم فاز ها جا به جا نصب شده باشند کمپرسور نمی تواند درست کار کند بنابراین حتما قبل از اینکه سیم های کمپرسور را باز کنید به رنگ و جای سیم ها دقت نمایید.

نوع گاز کمپرسور:

همانگونه که در شکل 3 مشاهده می کنید اشاره به گازی دارد که مخصوص این کمپرسور است و این کمپرسور با گاز R22 سازگار می باشد.

محافظت کردن از کمپرسور در مقابل حرارت (thermally protected):

Thermally protected یعنی محافظ حرارتی که به هر علتی اگر حرارت کمپرسور زیاد شود توسط یک قطعه به اسم olp که مخفف کلمه overload Protector می باشد و معنی آن مخافظت در برابر اضافه بار است کنترل می شود و تا برگشت به حالت عادی جریان قطع می گردد.

اورلود به یک رله حرارتی بی متال می گویند که در صورتی که حرارت کمپرسور به هر علتی بالا رود جریان برق را قطع می کند تا شرایط را به حالت اول برگرداند و دوباره به کمپرسور اجازه راه اندازی را بدهد.

روش کار بی متال

بی متال به معنی دو فلز می باشد.به زبان یونانی به معنی 2 و متال هم به معنی فلز می باشد این دو فلز غیر همجنس هستند و اگر حرارتی به آن ها وارد شود فاصله از هم می گیرند که سبب قطع شدن جریان می شود و به محض اینکه سرد شد دوباره جریان وصل می شود.

سازگار بودن با محیط زیست (RoHS Compliant) :

ممکن است شما هم زمانی که محصولات سخت افزاری یا الکترونیکی را خریداری می کنید با عبارت RoHS Compliant برخورد کرده باشید.

RoHS از کلمه  Restriction of Certain Hazardous Substances گرفته شده است.در اصل این عبارت معرف قانونی می باشد که در اروپا وضع شده است و طبق توافق وجود داشتن شش ماده خطرناک را برای سلامتی طبیعت و انسان در محصول های الکترونیکی مخصوصا قطعات کامپیوتری منع کرده است این شش عنصر کادمیوم ، جیوه ، کرومیوم ، BDE ، PBBو سرب هستند.

Rohs

RoHS Compliant را با اسم Lead-Free هم می شناسند ولی کلمه اول مفهوم کامل تر را دارد.این قانون از اول جولای 2006 اجرا شده است و از آن زمان همه محصولاتی که گواهینامه RoHS Compliant را نداشتند بازار فروش آن ها در اروپا مسدود شد.به همین خاطر تولیدکنندگاه تجهیزات الکترونیکی باید عناصر فوق الذکر را از محصول های خود حذف نمایند تا به این روش بتوانند اجازه فروش در اروپا داشته باشند.

 

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*

کد QR

منو

مقایسه 0