تاریخ انتشار: 97-10-12 11:10:55 چهارشنبه
نمایش: (315)

آموزش کامل و تخصصی تست کمپرسور کولر گازی

 

آموزش قدم به قدم تست کردن کمپرسور کولرگازی

کمپرسور یکی از مهم ترین اجزا یک وسیله الکترونیکی و مکانیکی می باشد که آن را میتوان به یک قلب تپنده نیز تشبیه کرد. همچنین برای دستگاهای تهویه مانند کولر گازی و ... هم همینطور می باشد که کمپرسور دستگاه، جزو اصلی ترین قطعات نیز محسوب می شود پس مطالعه این مطلب کمپسور کولر گازی خود را به ساده ترین روش تست کنید ک اگر مشکلی برای آن به وجود آمده باشد با کمترین هزینه و زمان به مشکل خود را حل کنید.

به خاطر اینکه کمپرسور کولرگازی یک دستگاهی است که قابل تعمیر نمی باشد و باید آن را تعویض نمایید و هزینه خرید کمپرسور کولر گازی تقریبا بالا می باشد یک تعمیرکار حرفه ای باید از عیب داشتن کمپرسور اطمینان پیدا کند تا علاوه بر مشکل تعویض کردن این قطعه هزینه زیادی هم به مشتری تحمیل نشود پس توصیه می کنیم که برای تعمیر کردن کولرگازی از افراد متخصص استفاده شود.

زمانی که کولرگازی شما یکی از مشکلات زیر را داشت احتمال دارد که کمپرسور معیوب شده و باید آن را چک و تعویض نمایید.

-وقتی که کولرگازی را روشن می کنیم فن داخلی کار می کند ولی به محض اینکه کمپرسور به مدار فیوز محل وارد می شود عمل می کند یعنی فیوز می پرد.

-فن بیرونی روشن می شود اما کمپرسور روشن نمی گردد.

-از مقدار گاز کولرگازی و محلی که آن نصب می شوداطمینان دارید ولی کولرگازی سرمای لازم را ندارد مثلا یک کولرگازی 12 هزار نباید برای یک ساختمان صد متری نصب شده باشد.

اگر این مشکلاتی اتفاق بیفتد باید قبل از تست کردن کمپرسور قطعات سر راه کمپرسور را تست کنید و در آخر کمپرسور را تست و تعویض نمایید.

-یکی از روش های اصولی این است که تست کنید ببینید برق به ترمینال کندانسور می رسد یا نه.

-اگر برق به آن می رسد قدم بعد نوبت به تست کردن کنتاکتور می رسد باید تست بکنید ببینید کنتاکتور عمل می کند و جریان به خازن انتقال می یابد.

و در پایان باید خازن را تست کنید و اطمینان پیدا کنید که خازن سالم است و جریان کامل به کمپرسور انتقال می یابد.

اگر از همه مراحل بالا اطمینان پیدا کردید حالا باید کمپرسور را تست کنید.

از سه روش می توانید کمپرسور را تست نمایید که سه روش را برای شما توضیح می دهیم:

 

آموزش تست کمپرسور کولر گازی

 

روش اول :تست کردن سیم پیچ

در این بخش برای تست کردن سه مرحله را می توانید انجام دهید:

برای مطمئن شدن حتما قبل از اینکه مراحل تست را انجام دهید فیوز اصلی را قطع کنید تا از قطع شدن جریان برق اطمینان پیدا کنید.

1-در پوش ترمینال کمپرسور را بردارید و از روغنی نبودن سوکت های کمپرسور اطمینان پیدا کنید چون اگر روغنی باشند باعث جلوگیری از برقراری سوکت و ترمینال می گردد.اگر با انجام این کار مشکل رفع نگردید قدم دوم را انجام دهید.

2-قدم بعد تست کردن سیم پیچ می باشد برای انجم این کار باید یک اهم تر همراه خود داشته باشید اهم تر را در روی بوق یا Buzzer یا اهم بگذارید و کانکتورهای کمپرسور S,R,C را دو به دو با هم بررسی نمایید در این صورت باید در اصطلاح به هم راه داده یا اهم داشته باشند.بنابراین اگر روی بوق تنظیم شده است حتما باید صدای بوق را بشنوید اگر صدای بوق شنیده شد اطمینان پیدا کنید که سیم پیچ سالم می باشد و شما باید از راه های دیگر کمپرسور را از لحاظ مکانیکی تست کنید ولی اگر صدای بوق شنیده نشد یا کانکتورها به هم راه ندادن ممکن است کمپرسور اورلود کند و قطعه اورلود آن عمل کند شما باید اطمینان پیدا کنید که مساله از اورلود کمپرسور نمی باشد که کانکتور ها به هم راه نمی دهند.

3-قدم سوم تست کردن اتصال بدنه می باشد در همه کمپرسور ها به هیچ وجه نباید کانکتورهای کمپرسور را به بدنه راه دهید یا بوقی داشته باشد برای تست کردن این روش اهم تر را روی اهم یا بوق بگذارید.یک سر سیم اهم تر را به کانکتور وصل کنید و سردیگر آن را به بدنه کمپرسور یا لوله رفت وصل نمایید اگر به آن راه داد یا بوق داشت علامت خراب بودن کمپرسور و سیم پیچ می باشد ولی اگر راه نداد مراحل بعد را انجام دهید.

نکته:حتما در بخش تست بدنه اطمینان پیدا کنید که بخشی از بدنه کمپرسور که سیم اهم تر را که برای تست کردن به آن متصل می کنید رنگ شود یا کثیف نشده باشد چون رنگ و کثیفی سبب جلوگیری از اتصال سیم اهم تر به بدنه و تست درست می باشد.

همیشه اگر سیم پیچ داخلی کمپرسور سالم باشد علامت سالم بودن کمپرسور نمی باشد در خیلی از مواقع سیم پیچ کمپرسور سالم می باشد ولی مساله جای دیگر است که سبب کار نکردن یا کارکرد ضعیف آن می گردد.

روش دوم تست کردن کمپرسور(Hammering):

یکی از راه هایی که شما می توانید کمپرسور را تست کنید از طریق تست صدا یا Hammering می باشد ممکن است برای شما هم جالب باشد که از چه راهی می توانید صدایی که تولید می شود را تست کنید و معایب آن را بفهمید.

اگر در تست قبلی متوجه متصل شدن ترمینال کمپرسور به بدنه شده اید یا متوجه شدید که سیم پیچ به بدنه راه می دهد و اتصال دارد تست صدا فایده ای ندارد و کمپرسور شما صد در صد سوخته است.

ولی در تست کردن کمپرسور توجه کنید که برای تست کردن اتصال بدنه باید سیم های کمپرسور را از آن جدا کرده و بعد از آن تست را انجام دهید.

تست صدا برای مطمئن شدن از سلامت کارکرد سیم پیچ و روتور انجام می گیرد.

برای انجام این کار اول کابل استارت را پیدا کنید و سوکت آن را از ترمینال کمپرسور جدا نمایید حالا کمپرسور را توسط برق مستقیم یا با راه اندازی کولر روشن نمایید.

اگر کمپرسور شما اصلا راه اندازی نشد اطمینان داشته باشید که کمپرسور کولرگازی سوخته است و تنها راه تعویض کردن کمپرسور کولرگازی است.

اما در صورتی که کمپرسور با صدای غیرعادی کار کرد و یا کلا قفل شد و جریان بالایی را کشید علامت خراب بودن روتور است و بار هم از کمپرسور نمی توانید استفاده کنید و باید آن را عوض نمایید.

نکته:توجه داشته باشید که هیچ وقت این تست را بیشتر از سه ثانیه انجام ندهید چون زمان زیاد برای انجام دادن این تست خیلی خطرناک می باشد.

نکته:قبل از اینکه این آموزش را انجام دهید نکته های ایمنی را رعایت نمایید چون مهمترین سرمایه شما جدا از هر چیز دیگری سلامتی شما می باشد.

روش سوم تست فشار کمپرسور اسپلیت:

یکی از دلایل خرابی کمپرسور تست فشار کمپرسور می باشد که اگر این مشکل رخ داد باید کمپرسور کولرگازی را عوض کنید.توجه کنید زمانی که شما با کمپرسوری روبرو می شوید که با توجه به تست های گذشته از نظر مکانیکی و الکترونیکی سالم است و در تست کردن صدا هم مشکلی ندارد ولی با اینکه شارژگاز کاملی دارد و رطوبت و هوایی را هم مشاهده نمی کنید ولی باز هم سرمای مطلوبی ارائه نمی شود امکان دارد کمپرسور از فشار افتاده است و باید نسبت به بررسی کردن آن اقدام نمایید ولی قبل از انجام دادن این کار از گیر نکردن شیر برقی و کیپ نشدن لوله مویی کولرگازی اطمینان پیدا کنید و بعد این تست را انجام دهید ولی این تست مراحلی را دارد که به آن اشاره می کنیم.

مراحل بررسی کردن از فشار افتادن کمپرسور

 

آموزش تست کمپرسور

 

اول باید گازی که درسیستم وجود دارد را خالی نماید قبل از اینکه این کار را انجام دهید با مشتری خود صحبت نمایید و دلایل این کار را برای او توضیح دهید تا اگر مشکلی به وجود آمد هزینه شارژ گاز بر عهده شما نباشد.

بعد از اینکه گاز کولر را کامل خالی کردید ورودی و خروجی به یونیت را باز نمایید و پنل بیرونی را آزاد نمایید.

از دو طریق می توانید کم فشار شدن کمپرسور و تست فشار کمپرسور کولرگازی را متوجه شوید.

روش اول استفاده کردن از گیج مانوفیلد:

اولین روش استفاده از گیج می باشد و اندازه گرفتن فشار دهش کمپرسور، که به دلیل تنوع کمپرسور از نظر ظرفیت و مدل و اختلاف فشار از آن خودداری می کنیم و یک روش کلی را می گوییم که به صورت عملی روی همه کمپرسور ها تست شده و خوب است.

روش دوم تست کردن فشار با دست:

در این روش شما کمپرسور را در حالت سرمایش روشن می کنید و دست خود را در جلوی خروجی لوله دهش کمپرسور می گذارید اگر کمپرسور سالم باشد شما نمی توانید دستتان را بیش از سه تا پنج ثانیه در جلوی آن نگه دارید و دست شما را کمپرسور پس میزند اما اگر در این مدت فشار زیادی را در دست خودتان حس نکردید اطمینان پیدا کنید که این کمپرسور باعث افت فشار شده است و نیاز است آن را تعویض نمایید.

توجه کنید که تست فشار را به هیچ وجه بیش از ده ثانیه انجام ندهید.

نکته:ترمینال کمپرسور جوری طراحی شده که اگر فشار کمپرسور به هر دلیلی بالا رود این ترمینال می ترکد و مانع ترکیدن خود کمپرسور می شود.

در تست کردن فشار توجه کنید که حتما نکات زیر را رعایت نمایید چون اگر رعایت نکنید صدمه جدی به خودتان وارد می شود و با زندگی و جان خود بازی می کنید.

1-حتما قبل از انجام دادن تست فشار درپوش ترمینال را در جای خودش محکم کنید و مهره اش را ببندید.

2-در زمانی که تست را انجام می دهید از عینک ایمنی استفاده نمایید و سر خودتان را در جلوی ترمینال کمپرسور نگذارید.

3-تست فشار نباید بیش از سه تا پنج ثانیه طول بکشد.

این موارد ایمنی را در تست کردن فشار کمپرسور دقت کنید چون به زندگی شما وابسته است.

 

 

 

 

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*

کد QR

منو

مقایسه 0