تاریخ انتشار: 96-02-04 18:02:52 دوشنبه
نمایش: (2029)

آموزش آپدیت کردن سیستم عامل تلویزیون شارپ

بروز رسانی سیستم عامل تلویزیون شارپ Aquos

 

در مطالب قبلی پیرامون آپدیت و بروزرسانی تلویزیون های دیگر صحبت نمودیم. برای نمونه از نحوه آپدیت تلویزیون ال جی با خبر شدیم و همچنین آموزشی برای Update تلویزیون پاناسونیک در بلاگ قرار دادیم. اما اینبار نوبت به محصولات شرکت Sharp رسیده که در ادامه به چگونگی انجام اینکار بر روی این محصول می پردازیم.
بروزرسانی سیستم عامل تلویزیون شارپ Aquos  این امکان را به شما می دهد تا ایرادات احتمالی تلویزیون خود را برطرف ساخته و عملکرد دستگاه خود را بهبود بخشید. همچنین با بروزرسانی سیستم خود می توانید قابلیت های جدیدی را به آن اضافه نمایید.

 
بروزرسانی سیستم عامل تلویزیون شارپ Aquos  با دوروش اتصال به اینترنت بی سیم (WiFi)  یا با استفاده از یک USB  انجام می گیرد. در ادامه هر دو روش به طور کامل آموزش داده می شود. توجه داشته باشید که مدت زمان انجام مراحل نصب با توجه به سرعت اینترنت و حجم فایل بروزرسانی متفاوت می باشد.

 

آموزش آپدیت تلویزیون ال ای دی شارپ Aquos


بروزرسانی از طریق اتصال به اینترنت

 

 
در این حالت باید تلویزیون شما به اینترنت متصل باشد. برای شروع بر روی دکمه menu  کنترل تلویزیون کلیک کرده و گزینه information  را انتخاب نمایید. سپس وارد بخش software update شده و کد امنیتی چهار رقمی را ثبت نمایید. در مرحله بعد با انتخاب گزینه manual update و سپس network update وارد بخش اسکن خواهید شد.

 
در بخش اسکن ، تلویزیون شارپ Aquos  بررسی می کند که آیا بروزرسانی جدیدی برای آن در دسترس می باشد یا خیر؟ در صورت وجود هر دو نسخه سیستم عامل دستگاه شما و نسخه بروزرسانی شده را در کنار هم قرار می دهد.

 
با کلیک بر روی گزینه yes دانلود فایل بروزرسانی تلویزیون شارپ Aquos   آغاز شده و پس از دانلود شروع به نصب بر روی سیستم می کند. پس از نصب، پیغامی بر روی نمایشگر مشاهده می نمایید که اعلام می کند نصب با موفقت انجام شده است. پس از چند ثانیه تلویزیون به صورت خودکار مجددا راه اندازی می گردد و در این جا فرآیند نصب کامل می شود.

 

 
بروزرسانی از طریق USB

 
ابتدا مدل تلویزیون شارپ Aquos  خود را در اینترنت جستجو کرده و آخرین فایل های بروزرسانی آن را دانلود کنید.

 
فایل دانلود شده را بر روی یک فلش خالی بریزید. دقت داشته باشید که هیچ فایل یا پوشه اضافی بر روی فلش شما نباشد. سپس فلش را از طریق  پورت یو اس بی به تلویزیون شارپ Aquos  خود وصل کنید. پس از اتصال، بر روی دکمه menu  کنترل تلویزیون بزنید و گزینه software update را انتخاب نمایید. پس از ثبت کد چهاررقمی گزینه manual update و پس از آن USB update را انتخاب کنید.

 
در این جا پیامی مبنی بر اتصال دستگاه حافظه نشان داده می شود که با زدن دکمه Enter  اسکن شروع گشته و سپس نسخه بروز شده شناسایی و در یک کادر در کنار حافظه  USB نمایش داده می شود.

 
برای نصب بروزرسانی گزینه yes را انتخاب نمایید. در این مرحله یک نواری را مشاهده می کنید که مراحل پیشرفت فرآیند نصب را نمایش می دهد. پس از کامل شدن نصب، تلویزیون مجددا راه اندازی شده و با پیغامی بر روی نمایشگر اعلام می کند که نصب با موفقت انجام شده است. دکمه Enter  را فشار دهید و فلش را از تلویزیون خود جدا نمایید.


در این مطلب نحوه بروزرسانی  سیستم عامل تلویزیون شارپ Aquos با دو روش به طور کامل شرح داده شد. امیدواریم این آموزش مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*

کد QR

منو

مقایسه 0