تاریخ انتشار: 96-03-03 18:03:55 چهارشنبه
نمایش: (11876)

مقیاس فوت در یخچال ها به چه معناست؟

مقیاس فوت در یخچال ها به چه معناست؟
 

تا کنون برای شما عزیزان راهنمایی در مورد خرید یخچال قرار داده ایم و شما را با نحوه خرید یک یخچال آشنا کرده ایم. در این مطلب قصد داریم معنای فوت در این وسیله ضروری را برایتان قرار دهیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.
 
از جمله مهم ترین و قطعا اصلی ترین لوازم هر خانه و آشپزخانه ای، یخچال ها هستند. برای اینکه بتوانید مواد غذایی تان را برای مدت طولانی تری تازه و قابل استفاده نگه دارید، به یخچال نیاز دارید.

فوت در یخچال فریزرها چیست و به چه معنا می باشد

در هنگام خرید یخچال ممکن است سوالات زیادی برایتان پیش بیاید. جدا از برندهایی که در ایران محبوبیت بیشتری دارند و همچنین ضرورت دسترسی راحت به قطعات یدکی برای مواقع لزوم، از اصولی ترین دغدغه های هر کس برای خرید یخچال حجم و ظرفیت آن و حتی میزان فضایی است که اشغال می کند. ممکن است با دیدن یخچال فریزرها فکر کنید که همه آن هایی که به یک اندازه هستند، ظرفیت یکسانی هم دارند اما واقعیت این است که این قضاوت را باید به عهده ریاضیات بگذارید نه قوه بینایی تان، چرا که هر برند با طراحی خاص خود ظرفیت های متفاوتی برای یخچال ها در نظر می گیرد.

برای اینکه بتوانید ظرفیت هر یخچال را بشناسید یا حداقل با دیگر یخچال ها مقایسه کنید، لازم است با مقیاسی به نام فوت آشنا شوید.

 

 
ابعاد متناسب یخچال فریزر شما

 

 
برای اشاره به ظرفیت هر یخچال آن را با مقیاس فوت می سنجند. مثلا فلان یخچال 12 فوت است و فلان یخچال 10 فوت است. شاید از خود بپرسید فوت چیست. فوت در واقع مقیاسی برای محاسبه حجم است که برابر با 28.316 لیتر می باشد. هر لیتر نیز برابر با یک مکعب به ابعاد 10 در 10 در 10 می باشد. در نتیجه:

 
 لیتر = یک مکعب 10 * 10 * 10

 
1 فوت مکعب = 28.3168 لیتر

 
1 فوت مکعب تقریبا برابر است با 28 تا مکعب 10 * 10 * 10

 
در نتیجه یک یخچال 12 فوت، در کل فضایی به اندازه 336 مکعب 10 در 10 در 10 را اشغال می کند. (28 ضربدر 12)
 
سایز یخچال متناسب با اعضای خانواده

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*

کد QR

منو

مقایسه 0